Klimatyzacja do mieszkania

gdańsk, sopot, gdynia, woj. pomorskie

Klimatyzacja do mieszkania 40m2

Do mieszkanie 40m2, w którym chcemy schłodzić głównie salon z kuchnią powinien wystarczyć klimatyzator o mocy 3,5kW. Wybierając moc klimatyzatora musimy wziąć pod uwagę nasłonecznienie mieszkania, powierzchnie okien, czy kondygnacje na której znajduje się mieszkanie. 

Do schłodzenia całego mieszkania 40m2 – salon, kuchnia, sypialnia – polecamy klimatyzatory o mocy 5,0 kW.

Klimatyzacja do mieszkania 50m2

Do mieszkania 50m2 zalecana moc klimatyzatora to 5,0kW. Przy odpowiednio usytuowanym klimatyzatorze, urządzenie o mocy 5,0kW potrafi efektywnie schłodzić całe mieszkanie. W niektórych przypadkach jeden klimatyzator do mieszania 50m2 to za mało:

  • mieszkania z dużą powierzchnią okien
  • mieszkania o dużym nasłonecznieniu
  • mieszkania położone na ostatniej kondygnacji budynku
  • mieszkania jednostronne – bez możliwości wietrzenia
  • brak rolet lub zasłon w oknach
  • intensywne korzystanie z kuchni
W wymienionych wyżej przypadkach zalecany jest montaż klimatyzacji typu MULTISPLIT składający się z dwóch jednostek wewnętrznych (np. jeden klimatyzator w salonie, drugi klimatyzator w sypialni) oraz jednej jednostki zewnętrznej montowanej na balkonie lub ścianie zewnętrznej budynku. 
 

Klimatyzacja do mieszkania z funkcją grzania

Każdy klimatyzator w naszej ofercie i prawie każdy dostępny na rynku ma funkcję grzania. Ogrzewanie klimatyzacją to coraz częściej alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania pomieszczeń. W przeciwieństwie do ogrzewania tradycyjnego klimatyzator już w przeciągu kilku minut nagrzeje całe pomieszczenie. Wylot ciepłego powietrza z jednostki wewnętrznej klimatyzacji osiąga temperaturę +55°C. Najwyższą efektywność grzewczą klimatyzatory osiągają do temperatury +7°C, natomiast sprawność działania utrzymują do temperatury -15°C. Ogrzewanie klimatyzacją to idealne rozwiązanie na okres przejściowy kiedy jeszcze nie chcemy lub nie możemy korzystać z tradycyjnych form ogrzewania. Jak grzeje klimatyzator i ile to kosztuje przeczytasz tutaj.

Zgoda na montaż klimatyzacji wzór

Jednostka zewnętrzna klimatyzacji montowana jest na zewnątrz budynku. Połączenie jednostki zewnętrznej z jednostką wewnętrzną klimatyzacji wymaga ingerencji w ścianę budynku poprzez wykonanie przewiertu. Jednostka zewnętrzna klimatyzacji montowana jest na balkonie, na specjalnych podstawach antywibracyjnych, bez naruszenia struktury balkonu lub montowana na ścianie budynku na wieszakach montażowych przymocowanych do ściany.  Do zlecenia  montażu klimatyzacji właściciel nieruchomości potrzebuje zgody lub powiadomienia administratora budynku, wspólnoty itp. Przyjmując zlecenie montażu klimatyzacji nie wymagamy okazania zgody administratora czy wspólnoty na montaż  klimatyzacji. Odpowiedzialność uzyskania odpowiedniej zgody jest po stronie zlecającego. 

Klimatyzacja do mieszkania z pompą ciepła

Każdy klimatyzator to rodzaj pompy ciepła powietrze-powietrze. Zbiera ciepło z zewnątrz budynku, kompresuje je i wtłacza do wnętrza budynku. 

Jak grzeje klimatyzator i ile to kosztuje przeczytasz tutaj.

Klimatyzacja do mieszkania na balkonie

W mieszkaniach najpopularniejszym rozwiązaniem są klimatyzatory typu SPLIT lub MULTISPLIT, składające się z jednostki wewnętrznej klimatyzacji – montowanej wewnątrz mieszkania oraz jednostki zewnętrznej klimatyzacji – montowanej na zewnątrz budynku. Montaż jednostki zewnętrznej na balkonie jest najczęstszym rozwiązaniem w przypadku mieszkań, które taki balkon posiadają. 

Wykonujemy montaże klimatyzatorów w mieszkaniach deweloperskich, mieszkaniach już zamieszkałych, mieszkaniach położonych w kamienicach i innych nietypowych lokalach na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego. 

Sposoby montażu jednostki zewnętrznej klimatyzatora na balkonie lub tarasie

1) klimatyzator wiszący na ścianie zewnętrznej budynku

2) klimatyzator na gumowych podstawach antywibracyjnych bez montażu do podłoża

3) klimatyzator na gumowych podstawach antywibracyjnych z montażem do podłoża np. desek tarasowych

Przykładowe zdjęcia montażu jednostki zewnętrznej klimatyzatora na balkonie lub tarasie

Klimatyzacja do mieszkania bez balkonu

Rozwiązaniem, które umożliwia montaż klimatyzacji w mieszkaniach bez balkonu ani tarasu jest umieszczenia jednostki zewnętrznej klimatyzacji na ścianie budynku lub dachu budynku

Jednostkę zewnętrzną klimatyzacji montujemy na ścianie na specjalnych wieszakach stabilizujących pracę klimatyzatora. Do pracy wykorzystujemy techniki linowe oraz podnośnik jeżeli dostęp do ściany jest utrudniony lub niemożliwy z poziomu gruntu.  

Wykonujemy montaże klimatyzatorów w mieszkaniach deweloperskich, mieszkaniach już zamieszkałych, mieszkaniach położonych w kamienicach i innych nietypowych lokalach na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego. 

Taki Mamy Klimat Logo

DO 22 SIERPNIA 2023 JESTEŚMY NA URLOPIE

W sprawach pilnych prosimy o kontakt SMS lub mailowy.