Serwis klimatyzacji

serwis klimatyzacji już od 290 zł brutto

Montaż klimatyzacji cena

SERWIS

Serwis klimatyzatora działającego w warunkach domowych powinien być realizowany raz w roku. Regularne serwisy klimatyzacji zwiększają sprawność i efektywność urządzeń. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu lub z dużą zawartością pyłków (kurzu) w powietrzu zalecamy wykonanie serwisu dwa razy w roku.  

 

Na serwis klimatyzacji składa się:

  • Dezynfekcja i odgrzybianie chemiczne

  • Przegląd całej instalacji klimatyzacyjnej

  • Sprawdzenie parametrów pracy urządzenia

Klimatyzatory typu Split aby działały długo i niezawodnie wymagają regularnej konserwacji. Zaniedbanie serwisu klimatyzacji przyczynia się do stałego spadku wydajności urządzenia, przy jednoczesnym wzroście zużycia energii. 

Filtry klimatyzacji (czyszczenie, które można wykonać samodzielnie)

Jednym z najważniejszych zadań konserwacyjnym, które zapewni lepszą wydajność klimatyzatora, jest rutynowa wymiana lub czyszczenie jego filtrów. Zatkane, brudne filtry zmniejszają przepływ powietrza i znacznie obniżają wydajność pracy urządzenia. Ponadto, gdy przepływ powietrza jest utrudniony, powietrze może ominąć filtr i osadzać zanieczyszczenia bezpośrednio w wężownicy parownika, pogarszając zdolność pochłaniania ciepła przez wężownicę. Wymiana brudnego, zatkanego filtra na czysty może obniżyć zużycie energii przez klimatyzator o 5% do 15%.

Niektóre typy filtrów są wielokrotnego użytku, inne należy wymienić. Dostępne są w różnych rodzajach i wydajnościach. Czyść lub wymieniaj filtry układu klimatyzacji co miesiąc lub dwa w sezonie chłodzenia. Filtry mogą wymagać częstszej konserwacji, jeśli klimatyzator jest stale używany, narażony na działanie kurzu lub jeśli w domu znajdują się zwierzęta futerkowe.

Specjalistyczny serwis klimatyzacji typu SPLIT

Czasami klimatyzator wymaga więcej niż zwykłej konserwacji, na przykład gdy nie obniża temperatury w pomieszczeniu do komfortowego poziomu. W takim przypadku zalecamy wykonać profesjonalny serwis klimatyzacji. Dysponując odpowiednimi narzędziami znajdziemy i usuniemy problemy w systemie klimatyzacji.

  • Sprawdzimy, czy ilość czynnika chłodniczego jest prawidłowa
  • Sprawdzimy, czy nie ma wycieków czynnika chłodniczego za pomocą wykrywacza nieszczelności
  • Wychwycimy czynnik chłodniczy, który musi zostać usunięty z systemu
  • Zmierzymy przepływ powietrza przez wężownicę parownika
  • Sprawdzimy poprawność sekwencji sterowania elektrycznego i upewnimy się, że system ogrzewania i system chłodzenia nie mogą działać jednocześnie
  • Sprawdzimy zaciski elektryczne, oczyścimy i dokręcimy połączenia, a w razie potrzeby nałożymy nieprzewodzącą powłokę
  • Sprawdzimy dokładność termostatu
serwis klimatyzacji
Taki Mamy Klimat Logo

DO 22 SIERPNIA 2023 JESTEŚMY NA URLOPIE

W sprawach pilnych prosimy o kontakt SMS lub mailowy.

Ta strona korzysta z plików cookies. Wchodząc na nią, zgadzasz się na to. Ustawienia cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Możesz je też usunąć. Więcej informacji