Ogrzewanie klimatyzacją

Czy to się opłaca?

2 w 1

klimatyzacja - grzeje zimą, chłodzi latem

Klimatyzator jest to rodzaj pompy ciepła powietrze-powietrze. W uproszczeniu tłumacząc: zbiera ciepło z zewnątrz budynku, kompresuje je i wtłacza do wewnątrz budynku.
Ogrzewanie klimatyzacją to bardzo często alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania pomieszczeń.
W przeciwieństwie do ogrzewania tradycyjnego klimatyzator w przeciągu kilku minut nagrzeje całe pomieszczenie. Wylot ciepłego powietrza z jednostki wewnętrznej osiąga temperaturę +55°C.

 

Najwyższą efektywność grzewczą klimatyzatory osiągają do temperatury +7°C, natomiast sprawność działania utrzymują do temperatury -15°C. Ogrzewanie klimatyzacją to idealne rozwiązanie na okres przejściowy kiedy jeszcze nie chcemy lub nie możemy korzystać z tradycyjnych form ogrzewania.

ogrzewanie klimatyzacją

Kiedy grzać klimatyzacją?

Ogrzewanie sterowane WiFi

W klimatyzatorach posiadających sterowanie WiFi (np. Samsung Elite), za pomocą aplikacji ustawimy harmonogram pracy ogrzewania. W modelach Mitsubishi Premium Diamond harmonogramem ogrzewania możemy zarządzać również z poziomu pilota.

Klimatyzator jako alternatywa

FARELEK

1 kW
energii elektrycznej daje
1 kW
energii grzewczej

KLIMATYZATOR

1 kW
energii elektrycznej daje

4 kW
energii grzewczej

Włącz ogrzewanie klimatyzacją

SEER
SCOP

czyli ile to kosztuje

Wartości SEER i SCOP podane są w specyfikacji każdego klimatyzatora. SEER i SCOP są to współczynniki za pomocą których możemy obliczyć, ile klimatyzator zużyje prądu w ciągu całego roku lub w ciągu sezonu – czyli w określonym czasie. W ten sposób możemy policzyć, ile będzie kosztowało nas ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczenia klimatyzatorem.

SEER to współczynnik efektywności klimatyzatora w trybie chłodzenia, a SCOP to współczynnik efektywności klimatyzatora w trybie grzania.

SEER oblicza się dzieląc roczne zapotrzebowanie na chłodzenie przez roczne zużycie energii elektrycznej przeznaczonej na chłodzenie. SCOP oblicza się dzieląc roczne zapotrzebowanie na grzanie przez roczne zużycie energii elektrycznej przeznaczonej na grzanie.

Zadzwoń
i umów się na wycenę

Na spotkaniu dobierzemy moc klimatyzatora odpowiednią do wielkości pomieszczenia oraz zaproponujemy
różne modele urządzeń.
Ustalimy koszt i możliwy termin montażu klimatyzacji.

Klimatyzator

Używamy plików cookies w celu prawidłowego działania strony. Zapoznaj się naszą polityką prywatności.